Powiększanie piersi

Pełny i jędrny biust to marzenie każdej kobiety. Niestety nie każda została obdarzona przez naturę idealnie kształtnymi i dużymi piersiami. Czasami wygląd kobiecych piersi drastycznie zmienia się po ciąży i karmieniu piersią. Wówczas brak zadowolenia z własnego wyglądu przekłada się nie tylko na samopoczucie, ale również poczucie własnej wartości.

W dzisiejszych czasach na szczęście medycyna estetyczna dotarła do takiego etapu, że z łatwością możemy skorygować większość swoich niedoskonałości i wreszcie poczuć się naprawdę dobrze we własnym ciele. Powiększanie biustu to bardzo popularny zabieg, wykonywany jest przez wiele kobiet i nie budzi on już wśród otoczenia niemal żadnych kontrowersji. Odpowiednio wykonany zabieg delikatnie powiększający biust może dać tak naturalny efekt, że nie będzie on widoczny dla otoczenia.

Na czym polega operacja?
Podczas zabiegu chirurg plastyczny umieszcza w piersiach implanty. Mogą one być wkładane przez nacięcie w dole pachowym, wokół dolnej krawędzi lub w fałdzie podpiersiowym.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym przez zespół lekarzy, w tym chirurga plastycznego, anestezjologa i kilku asystentów lub pielęgniarki. Cała operacja trwa godziny, natomiast pacjentka pozostaje pod obserwacją zazwyczaj jeszcze około 3 dni.

Czy zabieg powiększenia piersi jest bezpieczny?
Efekty uboczne po operacji powiększenia biustu są rzadkie, ale niestety się zdarzają. Wśród niepożądanych efektów wymienia się najczęściej zakażenie implantów, obracanie się lub zmienianie kształtu implantów, czy zmniejszenie czucia w piersi. Nie istnieją żadne badania potwierdzające niebezpieczne działanie zabiegu a skutki uboczne występują w przypadku prawie każdej ingerencji chirurgicznej, takiej jak liposukcja czy lifting chirurgiczny.

Alternatywa dla ingerencji chirurga
Jeżeli wizja operacji i dość długiej rekonwalescencji po zabiegu wydaje się dla nas zbyt przerażająca, istnieje alternatywny zabieg, jakim jest wstrzykiwanie w piersi kwasu hialuronowego. Zabieg ten niestety daje krótkotrwały efekt oraz nie zapewni tak spektakularnych efektów, jak zabieg chirurgiczny. Zabieg taki jest jednak w stanie powiększyć biust o kilka rozmiarów.

Powiększanie piersi to zabieg wykonywany coraz częściej. Pomimo dość wysokich kosztów takiego zabiegu wiele kobiet decyduje się go wykonać. Czasami nie ma to nic wspólnego z niewłaściwym wyglądem kobiecych piersi a jedynie z ich kompleksami i niską samooceną. Nie mniej jednak warto wykonać taki zabieg, choćby dla komfortu psychicznego.

Szukasz specjalisty od powiększania piersi? Sprawdź ofertę https://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa